Seostamata laekumised

"Müük" -> "Laekumised" all võib olla näha laekumisi, mida ei ole võimalik ühegi arvega seostada.

Antud näites on viimane rida mitteseostatav, sest klient maksis rohkem. Juhul kui ka seostamine ei aita, sest klient on tasunud rohkem või topelt, tuleb kliendile teha tagasimakse või vale Erply tegevusega seotud laekumine kustutada (telefoniarvete, rendiarvete tagasimaksed või muud maksed). Vajadusel tuleb uus ja õige summaga laekumine vormistada käsitsi. Väiksema summa laekumisel jääb kliendile võlgnevus üles.

Kui klient saab ka tulevikus arveid võib laekumise jätta ka ettemaksuks. Moodulis "Laekumised" saab vastava laekumise avada ja kliendi lahtri ära täita, siis ongi klient laekumisega ära seostatud.

Kui nüüd kliendile koostada järgmine arve, siis tuleb uuesti minna Laekumiste moodulisse, otsida laekumine üles ja nüüd valida arvete rippmenüüst ka arve, millega siduda.

Programmil on juures ka üks väike eripära. Kui ettemaks on suurem kui arve summa, siis see tükeldatakse automaatselt ära ja arvega seostatakse ainult täpselt õige summa. Kui automaatset tükeldamist ei toimunud, tuleks laekumine hetkeks arvest lahti siduda (valida arve lahtris tühik), salvestada ja seejärel siduda uuesti arvega. Ülejääk ilmub eraldi laekumisena, kus klient on täidetud ja arve lahter on tühi.

Ettemaksuarvest saab täpsemalt lugeda siit