Uue baasi allalaadimine

Kuna Offline kassa hoiab andmeid oma lokaalses andmebaasis ning sükroniseerimist halduriga (lao poolega) nii tihti ei ole, siis võib juhtuda, et kassas kuvatakse aegunud infot. Probleeme tekitab see enamasti siis, kui halduris lisatakse uus töötaja, kuid lisatud kasutajaõigused või nende muutmine ei jõua kassasse. Või kui lisatakse uus hinnakiri, kuid uusi hindu kassas näha ei ole. Sel juhul tuleks andmebaas uuesti sünkroniseerida või alla laadida uus andmebaas. Juhised selleks on järgmised:

Kui õiged hinnad ei tule üle

Kassas endas on "Seaded" -> "Funktsioonid" all nupp "Uuenda", millega saab sünkroniseerida hindu.

Kui kasutajaõigused, uued tooted või kogused ei tule üle

Tuleks alla laadida uus andmebaas:

  1. Kassa tuleb ristist kinni panna, aga päeva ära lõpetada ei tohi.
  2. Windows´i nupust "Start" -> "Run" -> otsi "%appdata" ja OK
  3. Kuvatud failikaustast tuleks üles otsida "Roaming" -> "Erply" -> "Point of Sale" -> ja siin all on fail, mille nimetuseks on numbrikombinatsioon - tegemist ongi konkreetse konto andmebaasiga (Database File), mis tuleks ümber nimetada (näiteks lisada "_0101").
  4. Kui nüüd uuesti kassa avada ja sisse logida, siis luuakse uus fail ning sellega ka sünkroniseeritakse kogu andmebaas uuesti, sh tehtud muudatused kasutajaõigustes, tooteinfos jm. Olenevalt internetikiirusest võib see natuke aega võtta. Protsess käib, kui avanevas aknas lisanduvad kirjed. Allalaadimise lõpuks aken suletakse ning kuvatakse päeva alustamise aken - selle võib alustada 0 summaga ning seejärel tuleks halduris "Jaekett" -> "Päeva alustamised/lõpetamised" alt 0-summaga päeva avamise rida kustutada.
  5. Nüüd peaks kogu info kassas olema ajakohane.

Näide andmebaasi sünkroniseerimisest: