Offline kassa seadistamine

Enne müüki tasub esmakordsel kasutamisel vaadata üle seaded, klikkides selleks nupul „Seaded“.

Avaneb vaade:

Esmakordsel käivitamisel tuleb valida vaikimisi keel. Kui miskit muutmist ei vaja, kliki nupul „Tühista“. Kui teed muudatusi, kliki nupul „Salvesta“.

Printeri seadistamiseks on vahelehed "Printimine" ning "Kassasahtel". Seal tuleb teha linnuke kasti "kasuta otse printimist", misjärel muutub nupp "Aita printerit seadistada" aktiivseks.

Sinna vajutades ilmub ette abi aken, mis aitab koos paigaldajaga õiged parameetrid paika panna.

Vajutades nuppu Prindi test lehed prinditakse välja kaks pikka lehte (ei tasu seda nuppu mitu korda vajutada - paberikulukas tegevus!). Näit.

Nendest lehtedest tuleks valida üks välja. Iga leht tähistab fonti, mida hakatakse tsekkide trükkimisel kasutama.

Lehe välja valides tuleb vaadata lehe pealkirja. nt pealkirjaks on "Test page 2 with font number 1". Tähtis on font number 1. See number tuleb valida vaatest, mis avaneb peale "Prindi test lehed" või "Jäta vahele" vajutamist.

Kui on välja valitud meelepärane leht, siis sealt pealt tuleb valida õige number. Iga number tähistab paberi laiust. Tuleb valida selline rea number, kus sellest üks madalam numbrite jada läheb teisele reale.

Kui fondi lehelt on rida valitud, siis vajutada OK. Peale seda avaneb viimane vaade nupuga "Prindi test tsekk".

Selle vajutamisel prinditakse test tsekk, millel tuleks hoolikalt jälgida, et seal midagi teisele reale ei lähe. Kui kõik tundub olevat korras, siis kindluse mõttes teha veel üks müük, kuhu tuleks valida kõige pikemate nimedega tooted. Kui ka siis on tsekk ilusti oma mõõtmetes võib lugeda paigaldamise lõpetatuks!

NB! Kõigi printeritega otseprintimine ei tööta. Nt ei pruugi mõned printerid kuvada ribakoodi ega lõigata ka tsekki lõpus ära. Sellisel juhul ei ole mõtet otseprintimist peale panna. Selle teada saamiseks tuleb teha lihtsalt üks proov. Ei ole mõtet välja printida test lehti, vaid piisab, kui printida lihtsalt test tsekk.

Printer – valik ei muuda default printerit. Valikud: