Ühenduseta režiim

Kasutamiseks piirkondades, kus internetiühendus on katkendlik.

Ühenduseta režiim (teisisõnu "offline mode") võimaldab müüki teha ka siis, kui internetiühendus katkeb. Selleks tuleb kassaseadete alt aktiveerida ühenduseta režiim (vt "Lokaalse andmebaasi tugi" alt). Sisuliselt võimaldab seadistus teha tehinguid vaikimisi kliendile (teisi kliente otsida ei saa) ning lõpetada müüke sularaha eest. Internetiühenduse taastudes sünkroniseeritakse kõik tehingud ka n-ö Back Office´i poolele.

NB! Internetiühenduseta ei ole võimalik kassasse sisse logida või kasutajaid vahetada. Seega jälgida tasub, et kui interneti ühendus ootamatult katkeb, siis müüki tuleks teha selle kasutaja alt, kes parasjagu sisse on logitud ning enne interneti taastumist välja logida ei tasuks.

Ühenduseta režiimi toetavad kõik operatsioonisüsteemid, kuid ainult Google Chrome, Safari ning Opera brauserid.

NB! Aktiveerides ühenduseta režiimi säilitatakse tooteinfo lokaalses andmebaasis, mistõttu tooteinfot uuendatakse tavapärasest harvemini. Seega võib juhtuda, et tootel näiteks hindu muutes ei jõua info kohe kassasse. Sel juhul tuleks korraks ära märkida "Keela lokaalse andmebaasitugi", ära oodata andmete sünkroniseerimine ning lokaalse andmebaasitugi uuesti taastada.

Kui tooteid on üle 10 000 sünkroniseeritakse kassasse ainult need tooted, millel on laoseis. St, et kui ühelgi tootel laoseisu ei ole, siis ei süngita ka kassasse ühtegi toodet.