Tavatoote loomine
"PIM" -> "Tootekataloog" alt klikka F3. Avaneb tootekaart:

Tootekaarti märgi nii palju infot, kui võimalik või tarvilik on. Kohustuslik on määrata ära tootegrupp.
Soovituslik on määrata ära vähemalt toote nimetus, kood ja müügihind.
Seejärel F7 "salvesta" loobki toote.
Täpsemad seletused tootekaardi lahtritele:
- Kui tootekoodi ja/või EAN koodi lahtris on tootekaardi esimese salvestamise järel "automaatselt", siis genereeritakse need Erply poolt ise, st kõige suuremale numbrile lisatakse +1 ning määratakse see kood uuele tootele.
- Tootekaardil on võimalus lisada nimetusi mitmes keeles.
- Toote staatused.
- Kood 3 võimaldab määrata tootele lisakoodi, kuid selle järgi toodet katalooogist või kassast otsida ei saa. Kood 3 saab panna näiteks kohandatud väljatrükiga kuvama.
- Tootja kood võimaldab ostuarvetel kuvada tooteid tootjakoodi järgi.
- Tooteliigid
- Hankija - võimaldab määrata tootele hankija ning seeläbi teha mugavamalt ostutellimusi. Kui tootekaardil on hankija väli täidetud, siis näiteks "Laovarude täiendamise aruandega" saab mugavalt kõik tellitavad kogused hankijate kaupa ostutellimustele suunata.
- Seeria, tähtsusgrupp ja kaubamärk on lisavõimalused toote liigitamiseks. Nende alusel saab näiteks e-poodi tekitada filtri.
- Näita e-poes - e-poe liidestuse korral kuvatakse toodet e-poes.
- Mitte-laotoode või teenus - Selle seadistuse korral ei peeta tootele laoarvestust, kuid seda saab müüa nagu iga teist toodetki. Näiteks transport tasub määrata teenuse alla, sest tegemist on teenusega.
- Tootele pole vaja etikette trükkida - Selle seadistuse korral ei trükita konkreetsele tootele etikette, kui näiteks ostuarvel määrata "Trüki etiketid".
- Toode on seerianumbriga kinkekaart - Müües kassas selle seadistusega kinkekaarti tuleb müügi hetkel sisestada seerianumber, misjärel müüdud toode salvestatakse "Jaekett" -> "Kinkekaardid" alla ning selle alusel peetakse ka kinkekaardi saldoarvestust. Seerianumbriga kinkekaardi seadistus töötab vaid kassas, st lao poolelt müües ei salvestu kinkekaart automaatselt ja ka selle lunastamisel ei arvestata saldot automaatselt maha.
- Toode on tavaline kinkekaart - Tootele ei peeta saldoarvestust. Kui lisaks ei soovita pidada kinkekaardile ka eraldi laoarvestustust, siis tuleks tootekaardil märkida linnukesega "mitte-laotoode või teenus".
- Selle toote ost ei anna püsikliendipunkte - Selle seadistusega saab määrata ära tooted, mille eest boonuspunkte koguda ei saa.
Lisavõimalused külgribalt:
- Nimetus ENG, RUS jne - Olenevalt konto seadistustest saab määrata tootele nimetusi mitmes keeles.
- Pandipakend - Tootele saab juurde siduda pandipakendi, mis müügihetkel tootega kaasa tuleb. St, et müües toodet lisatakse automaatselt ka pandipakendi rida arvele. Pandipakend ise tuleb luua eraldi tootena ning määrata sellele hind. Üldjuhul on pandipakend mitte-laotoode.
- Pandipakendi kogus - Saab määrata, mitu pandipakendit tootele arvestatakse. Nt kui tootearvestus käib kastina, siis pandipakendi kogus peaks olema kastis olevate pudelite kogus.
- Tarneaeg - Tootekaardile saab määrata tarneaja, mille saab panna kuvama näiteks e-poes.
- Ühik - Tootele saab määrata ühiku. Ühikute väärtusi saab lisada "Seaded" -> "Kõik seaded" alt.
- Laoaadress - Suuremate ladude puhul on mugav, kui toote parema leitavuse jaoks on tootekaardile ära määratud laoaadress ning täpsustuse saab lisada ka selle alla vabatekstina. Laoaadressi saab määrata "Seaded" -> "Kõik seaded" alt.
- Pikkus, Laius, Kõrgus - Tootele saab ära määrata määratavad parameetrid, mille abil saab näiteks e-poes ära määrata, millise suurusega pakiautomaati tellitud kauba saab tellida.
- Ühiku netokaal, ühiku brutokaal, maht - Tootele saab ära määrata kaalu ning panna see ostu- ja müügidokumentidele kuvama, et arvestada näiteks kauba kaalu transportimisel.