Tellimuse osaline täitmine

Kui müügitellimusest edasi Arve-saatelehte või Saatelehte teha vaid osadele müügitellimusel olevatele ridadele, siis hiljem uuesti müügitellimusest Arve-saatelehte või Saatelehte tehes pakutakse välja ainult need read, mis eelmisest dokumendist välja jäid.

Kui on soovi, et taolise tellimuse osalisel täitmisel tekitataks hoopis uus eraldiseisev tellimus, kus oleks kuvatud vaid välja saatmata tooted, siis "Seaded" -> "Üldseadistused" alt tuleks see võimalus eraldi aktiveerida -> Müügitellimuse osalisel täitmisel tellimus poolitatakse. Sellisel juhul, kui teha tellimusest edasi Saateleht või Arve-Saateleht, siis Tellimuste alla tekib uus sama numbriga järeltellimus alajaotusega 2 ning järgmine müügidokument tuleks teha just sellest tellimusest.

Kui müügitellimusel oli laekumine peal, kandub vajalik osa arve-saatelehele edasi. Osalisel täitmisel jääb Arve-saatelehele mittevajalik summa esialgse tellimuse alla ja tuleb vajadusel käsitsi teise osa arvele edasi kanda või kliendile hoopis tagastada, lisades negatiivse laekumise kirje.

Originaaltellimuse alt saab F4-ga valida "saatmata kaupade loetelu":

Ka otse sealt alt saab klikata "koostada kordustellimus", millega luuakse käsitsi uus müügitellimus.


vt ka

Laovarude täiendamine

Ostu koondplaneerimine