Tellimus

Kasutatakse kliendi tellimuse vormistamiseks e-poes, või kui ei ole kaupa laos piisavalt ja tuleks seda eelnevalt juurde hankida. Tellimus ei tekita müügi- või laokäivet, kuid võimaldab kliendi ostusoovi registreerida, vajadusel teatud summa ette võtta ning kaupa broneerida. Tellimus loetakse täidetuks, kui sellest on tehtud saateleht või arve-saateleht. Kui kaupa pole laos piisavalt, märgitakse salvestatud tellimusel vastavad read punasega ning ilmub teavitus "Tellimuse täitmiseks ei ole laos piisavalt kaupu. Et tellida kaupa juurde, vali read linnukestega ja lisa need ostutellimustele" - aktiivsel lingil klikates lisataksegi tooted ostutellimusele.


Tellimus peaks olema kinnitatud staatuses ning kui kliendilt tuleb laekumine, tuleks see ära siduda just tellimusega. Seejärel, kui teha tellimusest edasi arve-saateleht, liigub laekumine edasi arve-saatelehele.

Tellimusi saab sorteerida ja seeläbi ka hallata staatuste järgi - koostamisel (veel kinnitamata), kinnitatud, maksmata, makstud, täitmata, täidetud, tühistatud.

Täitmata tellimustest ülevaate saamiseks on vaja vaadata üle vanad tellimused. Kui kaup on kliendile saadetud, aga arve tegemata, siis koostada arve ja tellimuse staatus muutub täidetuks, Kui kaupa ei ole saadetud ja klient enam ei soovi ka seda, siis muuta tellimuse staatus tühistatuks ja eemaldada linnuke "Broneeri kaubad". Siis jäävad kinnitatud tellimuste alla ainult need tellimused, mis on täitmata. Järeltellimusi peab samuti hooldama. Kui klient kaupa hiljem ei soovi, siis ka need tellimused tuleb tühistada ja eemaldada broneerimise linnuke või kui soovib, siis muuta kliendi soovitud tarnekuupäev reaalseks vastavalt kauba saabumisele.

Kui kasutuses on mitmeid ladusid ning iga ladu on iseseisev, siis soovitame kasutada kauba juurdetellimiseks laovarude täiendamise aruannet ("Ladu" -> "Laovarude täiendamine" alt). Kui tegemist on põhilaoga, siis soovitame kauba juurdetellimiseks kasutada ostukoondplaneerimise aruannet ("Aruanded" -> "Laoseis" alt).

Tellimust saab ka osaliselt täita!