Inventuur andmekogujaga

Toodete mugavamaks ja kiiremaks lugemiseks kasutatakse inventuuril andmekogujat. "Ladu" -> "Inventuur andmekogujaga" alt saab andmekogujaga sisse logida vastavasse liidesesse ning määrata linnukesega, kui soovitakse kiirlugemist (st iga skaneeritud toote puhul loetakse koguseks 1 ning vahepeal "enter" nuppu klikkama ei pea).


Inventuuri edukus sõltub suuresti internetiühenduse kvaliteedist - katkendliku või aeglase ühenduse puhul on ka tootekoguste salvestamine aeglane ning hoolikalt peab jälgima andmekoguja ekraani, et uut toodet enne peale ei loetaks, kui eelmine toode loetud on (st andmekoguja värskendab brauserit pärast iga toote lugemist ja see värskendamine tuleb ära oodata, enne järgmise toote lugemist). Toote kogus on loetud ja edukalt inventuurilehele kantud, kui andmekoguja brauser on värskendatud ilma veateateta.

Lugemise ajal peab jälgima andmekoguja ekraani! Signaal annab märku triipkoodi õnnestunud lugemisest - st, et andmekogujal õnnestus tuvastada kood, mis triipkoodiga välja tuli lugeda. Andmekoguja signaal ei anna märku sellest, et toode suudeti Erplys üles leida ja selle kogus inventuurilehele salvestada.

Andmekoguja annab märku, kui toodet ei leitud - sõltuvalt andmekoguja mudeli võib märguanne selleks olla erinev ning jälgida tuleks ekraani.

Samal ajal saab ühte inventuuri teha mitme andmekogujaga korraga. Soovi korral saab lisaks ka arvutist inventuuri andmekoguja lingist lahti võta ja tooteid seal lugeda.

Kindlasti aga ei tohiks inventuuri ajal lahti võtta inventuurilehte ja muudatusi sinna teha - inventuuri käigus inventuuri tulemust kontrollida võib, aga muudatusi otse inventuurilehele kanda ei tohiks.