Kuidas luua kinkekaarti?

Valige PIM mooduli menüüst "Tootekataloog" kõrval olev + , et luua uus toode.

Märkige loodava toote kood, nimi ja täitke muud vajalikud väljad. Kui loote seerianumbriga kinkekaarti, märkige linnukesega valik "Toode on seerianumbriga kinkekaart". Muul juhul märkige valik "Toode on tavaline kinkekaart".

Euroopa Liidu Nõukogu direktiiviga 2016/1065 muutub kohustuslikuks kinkekaartide ja muude sarnaste instrumentide (piletite, vautšerite jm) maksustamine käibemaksuga juba nende ostmise hetkel — mitte lunastamise (kauba või teenuse vastu vahetamise) hetkel. Sellest tulenevalt eristatakse:

  • üheotstarbelisi kinkekaarte, mille müügi hetkel on teada, millise käibemaksuga tooteid selle eest osta saab ja järelikult peab ka kinkekaart ise olema käibemaksuga.
  • mitmeotstarbelisi kinkekaarte, mille ostmise hetkel pole selle eest ostetava toote käibemaks teada, mistõttu nende kinkekaartide enda ostul käibemaksu ei arvestata vaid seda tehakse toodete ostu hetkel.

Soovides kinkekaardile määrata kindlat väärtust, sisestage see müügihind bruto lahtrisse (nt 20€, 50€). Kui kavatsete jätta selle vabaks, et klient saaks kinkekaardi väärtuse ise määrata, jätke esmalt hinnaks 0€ ja määrake kinkekaardi väärtus ostu hetkel.

Vastavalt kinkekaardi liigile määrake käibemaks.

Kui olete täitnud kõik tarvilikud väljad salvestage oma valikud nupust "Salvesta" ning seejärel on kinkekaart loodud.